Електричне поле. Взаємодія заряджених тіл. Закон Кулона.
Мета: ввести поняття електричного поля та показати реальність його існування, познайомити учнів із законом Кулона, розвивати логічне мислення учнів.
Тип уроку: комбінований урок.
Обладнання та наочність: плакат «Закон Кулона», портрет Кулона.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань та умінь
Запитання для фронтального опитування
· Що називають електричним зарядом?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
План вивчення нової теми
· Електричне поле.
· Електростатика.
· Досліди Йоффе та Міллікена.
· Закон збереження електричного заряду.
· Межі застосування закону збереження електричного заряду.
· Точковий заряд.
· Закон Кулона.
· Межі застосування закону Кулона.
Опорний конспект

Електростатика — це розділ фізики, який вивчає нерухомі електричні заряди та їх взаємодію.


ІV. Закріплення нових знань та умінь
· Що називається електричним полем?
· Що називається електростатикою?
· Які результати дослідів Йоффе та Міллікена?
· Сформулюйте закон збереження електричного заряду.
· Які межі застосування закону збереження електричного заряду?
· Сформулюйте закон Кулона.
· Які межі застосування закону Кулона?
· Розв’язання задач
1. Знайдіть силу взаємодії двох точкових зарядів 10 та 20 мкКл, розташованих на відстані 20 см один від одного у вакуумі.
2. Чи може заряд тіла дорівнювати 2,5 · 10–19 Кл?
3. Знайдіть загальну масу та заряд 300 електронів.
V. Підбиття підсумків уроку
VII. Домашнє завдання
Завдання за підручником. Вивчити § 2, 4.
Завдання за задачником. Розв’язати № 1.55, 1.72, 3.14, 3.17.
Додаткове завдання. Підготуйте інформацію про Ш. Кулона, М. Фарадея, А. Ф. Йоффе, Р. Міллікена.