«Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає!» (Життя і творчість Лесі Українки)
Мета: - поглибити знання учнів про життєвий подвиг і творчий шлях видатної письменниці, допомогти усвідомити, як світогляд митця впливає на творчість;
- розвивати вміння виділяти основне в лекції і зосереджувати на ньому свою увагу;
- виховувати повагу до справжнього мистецтва і видатних людей України.

Тип уроку: - шкільна лекція.
Обладнання: портрет письменниці, девіз уроку, ілюстрації
до творів Лесі Українки, мультимедійна презентація «Життя і творчість Лесі Українки»

Девіз уроку:
Терпіть кайдани-то несвітський сором,
Забуть їх, не розбивши, гірший встид.
Леся Українка.

Хід уроку
І. Організаційний момент. Рефлексія «Очікування».
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів: повідомлення теми, мети, завдань уроку.
ІІІ. Сприйняття і засвоєння нових знань.
План
шкільної лекції на тему: «Життя і творчість Лесі Українки»
1) Місце і дата народження Лариси Петрівни Косач.
2) Родина, з якої походила майбутня письменниця.
3) Середовище, що благотворно впливало на здібності
4) Переїзд родини Косачів до Луцька. Початок хвороби
Лесі.
5) Родина Косачів у Колодяжному.
6) Навчання Лесі та Михайла в Києві.
7) Перша поетична спроба.
8) Перша публікація – вірш «Конвалія».
9) Літа великих Лесиних страждань.
10) 1890 р.- вийшли поезії «Мій шлях», «Сім струн».
11) Леся - авторка підручника «Стародавня історія східних
народів».
12) Встановлення негласного нагляду над письменницею.
Знайомство з С.Мержинським.
13) Дружба Лесі Українки з І.Франком, О.Кобилянською,
М.Павликом.
14) Обшук на квартирі Косачів.
15) Одруження з Климентієм Квіткою.
16) Життя і творчість Лесі Українки за межами України.
17) Останні дні життя, сповнені творчої праці.
18) 26 липня 1913 року поховано письменницю у Києві на
Байковому кладовищі.
19)Вшанування пам'яті.

ІV. Закріплення вивченого.
1. Робота «Трійкою»(відповідь, доповнення, рецензія).
Користуючись записами в зошиті, розповісти про життя
і творчість Лесі Українки.
2. Бесіда.
- Що найбільше вразило вас у цій жінці? Чому?
-Пояснити, чому життя поетеси ми називаємо подвигом.
- Як ви розумієте девіз уроку? Відповідь обґрунтуйте.

V.Підсумок уроку, оцінювання. Рефлексія «Очікування. Чи справдилися вони?»
VІ. Домашнє завдання.
Вивчити біографію Лесі Українки, скласти хронологічну таблицю життя і творчості поетеси, підготувати повідомлення «Філософські мотиви лірики Лесі Українки», «Духовна краса ліричного героя в поезії Лесі Українки».

Солярий: за и против
Спостереження за вживанням особових займенників у текстах
Здоров’я і харчування. Практична робота
Как вызвать ревность у любимого мужчины
Водный маникюр
Примерное поведение

Реферати
  • Всі реферати
  • Архітектура
  • Астрономія, авіація
  • Аудит
  • Банківська справа
  • Безпека життєдіяльності
  • Біографія, автобіографія
  • Біологія
  • Бухгалтерський облік
  • Військова кафедра
  • Географія
  • Геологія
  • Гроші і кредит
  • Державне регулювання
  • Діловодство
  • Екологія
  • Економіка підприємства
  • Економічна теорія
  • Журналістика
  • Іноземні мови
  • Інформатика, програмування
  • Історія всесвітня
  • Історія України
  • Історія економічних вчень
  • Краєзнавство
  • Кулінарія
  • Культура
  • Література
  • Макроекономіка
  • Маркетинг
  • Математика
  • Медицина та здоров'я
  • Менеджмент
  • Міжнародні відносини
  • Мікроекономіка
  • Мовознавство
  • Педагогіка
  • Підприємництво
  • Політологія
  • Право
  • Релігієзнавство
  • Промисловість
  • Сільське господарство
  • Сочинения на русском
  • Соціологія
  • Литература на русском
  • Страхування
  • Твори
  • Фізика
  • Фізична культура
  • Філософія
  • Фінанси
  • Хімія
  • Цінні папери
  • Логіка
  • Туризм
  • Психологія
  • Статистика


    Онлайн всего: 3
    Гостей: 3
    Пользователей: 0

    Партнеры сайта