Звуки дж, дж’, буквосполучення дж – закріплення
Мета: Закріпити засвоєні звукові значення буквосполучення дж; вчити учнів правильно артикулювати звуки, виділяти їх у словах. Розвивати вміння робити звуко-буквений аналіз слів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння працювати в парах.
Виховувати любов до природи, товариські стосунки.
Обладнання: Малюнки з теми: запис, відеозапис, наочність для реклами, макет вулика.
Хід уроку
1. Організація класу.
Вчитель: Діти, підрівнялися рівненько, ви бачите, що до вас завітали гості, привітайтеся з ними.
Учні: Доброго ранку мовим за звичаєм!
Доброго ранку кожному зичимо!
Доброго дня, вам люди бажаємо!
Вечором добрим стрічних вітаємо.
Вчитель: Правда, діти приємно, коли нас оточують добрі люди, веселі, приємні посмішки?
Тож давайте почнемо урок.
Працюватимем старанно,
Щоб почуть наприкінці
Щоб у вашім першім класі
Діти – просто молодці.
2. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні на уроці ми повторимо пройдений матеріал, познайомимся із цікавим життям дуже працьовитої комахи. Якої саме ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.
Не птах, а літає,
Чотири крила має,
По квітках мандрує,
На солодке щось полює.
Хто їй в цьому заважає
Жало враз її впізнає
Впізнали, хто це?
Бджола: Я непросто бджола,
Я ще й трудівниця.
Де я тільки не була!
Заморились крильця.
І на луках, і в садках,
І не знала я спочинку
Ні на мить, ні на хвилинку.
Стільки – то було роботи,
Все носила мед у соти.
Посиджу ось тут я трішки,
Бо стомились крильця й ніжки,
Ой куди я потрапила?
Чому це над книжками
Схилилась дітвора?
Вчитель: Бо діткам цікаво знати:
Як бджілка мед збира.
Бджілка: Ви справді, хочете дізнатися про мене?
Діти: Так.
Вчитель: Так, бджілко, вирішили ми присвятити наш сьогоднішній урок саме
тобі. Адже ви бджілки маленькі трудівниці. Недарма в народі
« бджола мала, а й та працює». І ми маленькі теж, але все ж
працюємо. Здобуваємо знання з різних предметів, дізнаємося
багато нового.
Бджілка: Справді, дітки!
Вчитель: Сідай, бджілко, відпочинеш!
Бджілка: Ні, дякую, мені ніколи. Зараз у нас дуже багато роботи. А якої, ви
дізнаєтесь пізніше. Я вам залишу у вулику тоді свій гостинець.
Після уроку ви поласуєте, і гостей не забудьте пригостити.
Вчитель: Дякуємо, бджілко, до зустрічі.
А ми діти починаємо урок.
Сядьмо рівно на стільці,
Девіз готові проказати?
Девіз « Вчимося грамотно писати »
Вчитель: Отже, ми зараз і помандруємо з вами в цей чарівний бджолиний
світ і подивимось, що воно буде. Але давайте з’ясуємо
насамперед завдання, які ставить перед нами сьогоднішній
урок.
- Чого він навчить кожного з нас.

Отже ми, як ті маленькі бджілки почнемо працювати.
« Хвилинка ерудита»
Мозковий штурм.
- Скільки голосних звуків в укр.мові? (6)
- Які букви позначають два звуки? (я,ю,є,Ї)
- Яка приголосна буква позначає два звука? (щ)
- Які буквосполучення мають один звук? (дж, дз)
- Які улюблені букви у бджілки?(дж)
- Що ви знаєте про це буквосполучення? (позн. 1 приг.,тверд. дзвін)

3. Вивчення нового матеріалу.
Голівки наші працювали, працюють наші ручки.
Робота в зошитах.
Розгорніть зошити, число і класна робота записані.
Проведемо каліграфічну хвилинку.
Щоб рівно і гарно написати,
Нам з’єднання букв слід усім пригадати.
Для цього дається лише хвилина.
Які є з’єднання? ( верхнє, нижнє, середнє)
Іл, ка, дж, бд
З цих з’єднань утворіть слово.
Бджілка запишіть до кінця рядочка.
- Наші бджілки літають з квітки на квітку, збирають нектар.
- А куди вони його несуть, як ви думаєте? ( у вулик)
- Це будиночок в якому живуть бджілки.
Подивіться, діти, який чарівний у нас вулик. Дійсно, це лише перший погляд у вулику спокій, тиша й сон. Насправді цікаве життя продовжується.
Розповідь про бджілок.
Слово «бджола» дуже давнє. Перші звуки цього слова нагадують дзирчання бджоли. В народі цю комаху назвали святою, в Біблії вона згадується понад 60 раз.
Бджоли живуть великими сім’ями. Між членами існує чіткий розподіл доручень. Наймолодші бджоли, яким минуло 3-4 дні від народження прибирають у вулику. А коли трішки підростуть, зміцніють, починають годувати маленьких діток, навчають їх. Коли їм виповниться 2 тижні, вони залучаються до будівництва. А на 20-ий день свого життя вилітають збирати нектар. Старі бджоли теж працюють. Вони носять воду. Вода потрібна для приготування спеціальної кашки і для охолодження у спеку. Є у бджолині сім’ї вартові. Головна бджола – матка. Вона відкладає яйця. Усі члени сім’ї ставляться до неї шанобливо: годують, оберігають.
Вік бджоли недовгий – усього 40-60 днів. Лише матка живе 3-5 років. Бджілки – великі трудівниці. Вони весь час працюють. Є у бджілок і розвідники, вони відшукують медоносні рослини і негайно повідомляють про них бджолину сім’ю. Є в них і ледарі. Це трутні. Вони з’являються навесні і живуть до кінця літа. Потім бджоли виганяють їх.
Я не знаю як вам, а мені так кортить показати вам, що принесла бджілка. Я зараз подивлюсь у вулик. А добратися до гостинця не можна, треба витягувати соти.
Соти – це зроблені з воску бджілками спеціальні комірчини, які вони наповнюють медом. Ось я вам зараз достану.
- Ці соти непрості, а із завданням.
1. Сота. Звукобуквений аналіз слів ( по варіантах)
1.в. джміль 2.в. бджілка ( біля дошки )
Складіть усно речення з цими словами.
2. Сота. «Деформоване прислів’я»
Скласти прислів’я з окремих слів: багато, Де, квіток, і, медок, там. ( Де багато квіток, там і медок)
Давайте запишемо це прислів’я.
- Як ви розумієте зміст цього прислів’я?
- Молодці!

Фізкультхвилинка.

Бджілки мабуть втомилися і тому нам потрібно відпочити.
- Ну що, бджілки, відпочили, будемо дальше працювати.
Беремо знову зошиток
Будемо писати без помилок.
3. сота. «Диктант решето»
Записати мені ті слова, в яких є буквосполучення дж.
Діжка, джем, джерело, дрімати, ходжу, джмелик, іржа, сиджу, саджу.
- Зачитати слова, які записали, які не просіялися.
- Що збирають бджілки? (мед)
- Який буває мед? ( квітковий-жовтий, липовий-білий, гречаний-чорний).
Для чого нам потрібен мед?
Для того, щоб всі остаточно переконалися у тому, що мед цілющий і
смачний продукт, проведемо:
« Рекламну паузу»
Зошит навкіс кладемо,
В руки ручку беремо
Сіли рівно всі на диво
Дітки, пишемо красиво!
4. сота «Поділ на склади».
- Пригадаємо правило, як переносимо слова з буквосполученням «дж»
Запишемо слова і поділимо їх на склади для переносу.
Джерельце, саджу, джем, джміль, аджика, джинси.
- Всі звірили з дошкою. Отже ми пригадали, як потрібно переносити слова.
- Ось я добралась до кошика з гостинцем.
А тут і мед, і смачні цукерки «бджілка».
Але ми поласуємо трішки пізніше.
Зараз ми оцінемо свою роботу та настрій на уроці.
Давайте підрахуємо скільки квіточок облітав кожний з вас.
За це ви отримуєте медалі бджілок – трудівниць.
А тепер перевіримо який настрій був у вас на уроці.
Якщо вам було весело і цікаво, добре, то виберіть ту бджілку, яка вам найбільше підходить під настрій і розфарбуйте її.
- Підніміть і покажіть їх.
От і підходить до завершення наш урок.
- Як ви думаєте, чи виконали ми всі завдання, які ставили перед собою?

IV. Підсумок уроку

Дуже ви були старанні
Отже, всі ви учні гарні.
І за труд ваш на уроці
Вам подякувати хочу.

Правило обчислення площі прямокутника
Тематичне оцінювання «Усна народна творчість»
Как удержать своего любимого мужчину
Творчість Лесі Українки
Правильный уход за кожей рук!
Для волос лучший способ – желатин

Реферати
  • Всі реферати
  • Архітектура
  • Астрономія, авіація
  • Аудит
  • Банківська справа
  • Безпека життєдіяльності
  • Біографія, автобіографія
  • Біологія
  • Бухгалтерський облік
  • Військова кафедра
  • Географія
  • Геологія
  • Гроші і кредит
  • Державне регулювання
  • Діловодство
  • Екологія
  • Економіка підприємства
  • Економічна теорія
  • Журналістика
  • Іноземні мови
  • Інформатика, програмування
  • Історія всесвітня
  • Історія України
  • Історія економічних вчень
  • Краєзнавство
  • Кулінарія
  • Культура
  • Література
  • Макроекономіка
  • Маркетинг
  • Математика
  • Медицина та здоров'я
  • Менеджмент
  • Міжнародні відносини
  • Мікроекономіка
  • Мовознавство
  • Педагогіка
  • Підприємництво
  • Політологія
  • Право
  • Релігієзнавство
  • Промисловість
  • Сільське господарство
  • Сочинения на русском
  • Соціологія
  • Литература на русском
  • Страхування
  • Твори
  • Фізика
  • Фізична культура
  • Філософія
  • Фінанси
  • Хімія
  • Цінні папери
  • Логіка
  • Туризм
  • Психологія