Рівняння. Задачі на знаходження невідомого доданка
Мета: формувати уявлення про рівняння; ознайомити з алгоритмом розв’язання рівняння на знаходження невідомого доданка; продовжувати формувати вміння розв’язувати задачі на дві дії за поданим планом.

Обладнання: картки цифр для усних обчислень.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

Перевірка домашнього завдання й контроль знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

Яка схема підходить до розв’язання домашньої задачі?



2. Усне опитування.

Гра «Мовчанка» (за схемами)

Учитель пропонує дітям показати відповідь картками.



3. Робота за індивідуальними картками.

1) Перевірити додавання відніманням.

37 + 33 = 70 25 + 63 = 88

2) Довжина відрізка AB — 14 см, а відрізка MN — 16 см.

На скільки сантиметрів другий відрізок коротший за перший?

4. Фізкультхвилинка.

III. Вивчення нового матеріалу

1. Ознайомлення з рівнянням.

У вчителя на столі — коробка і декілька олівців.

— У мене в руці є 4 олівці, ще декілька лежить у коробці. Давайте виймемо олівці з коробки й порахуємо їх всіх. Скільки всього олівців? Складемо рівність.

— Скільки я тримала олівців? (4)

— Скільки лежало в коробці? (Невідомо)

— Скільки стало? (11)

4 + = 11

— Чим записати кількість олівців, що лежали в коробці? Для цього використовують букву x. Вона вказує на те, що кількість предметів невідома. Цю кількість нам потрібно знайти. Запишемо нову рівність.

4 + x = 11.

Рівність зі змінною (з невідомими) називають рівнянням.

2. Розв’язування складеного рівняння.

— Як знайти невідомий доданок?

4 + x = 11

x = 11 – 4

x = 7

3. Робота над завданням № 44 (фронтально).

4. Фізкультхвилинка.

5. Колективне опрацювання завдання № 45.

Читання учнями правила; перевірка, чи правильно розв’язані рівняння.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1. Скласти рівняння за умовою й розв’язати його (№ 47).

2. Розв’язування за планом задачі на дві дії (№ 46).

— Скільки огірків взяли з першої банки? Скільки огірків залишилось у банці?

— Отже, скільки там було огірків? Якою дією можна знайти їх кількість? (5 + 3 = 8)

— Що говориться про кількість огірків у другій банці?

— Скільки огірків було у двох банках разом?

— Чи можемо ми відповісти на запитання задачі?

1) 5 + 3 = 8 (ог.)

2) 8 + 8 = 16 (ог.)

3. Робота з геометричним матеріалом (№ 48).

V. Підсумок уроку

— Що таке рівняння?

— Що означає розв’язати рівняння?

— Як у рівнянні позначається невідомий компонент?

VI. Домашнє завдання

Перхоть. Средства против перхоти.
Хто такі звірі?
Народні усмішки. Прислів’я та приказки. Скоромовки. Загадки
Укладка волос: виды фенов
Наш клас може врятуватися
Звернення до читача. М. Сингаївський «До школи». Які книги ти читаєш?

Реферати
  • Всі реферати
  • Архітектура
  • Астрономія, авіація
  • Аудит
  • Банківська справа
  • Безпека життєдіяльності
  • Біографія, автобіографія
  • Біологія
  • Бухгалтерський облік
  • Військова кафедра
  • Географія
  • Геологія
  • Гроші і кредит
  • Державне регулювання
  • Діловодство
  • Екологія
  • Економіка підприємства
  • Економічна теорія
  • Журналістика
  • Іноземні мови
  • Інформатика, програмування
  • Історія всесвітня
  • Історія України
  • Історія економічних вчень
  • Краєзнавство
  • Кулінарія
  • Культура
  • Література
  • Макроекономіка
  • Маркетинг
  • Математика
  • Медицина та здоров'я
  • Менеджмент
  • Міжнародні відносини
  • Мікроекономіка
  • Мовознавство
  • Педагогіка
  • Підприємництво
  • Політологія
  • Право
  • Релігієзнавство
  • Промисловість
  • Сільське господарство
  • Сочинения на русском
  • Соціологія
  • Литература на русском
  • Страхування
  • Твори
  • Фізика
  • Фізична культура
  • Філософія
  • Фінанси
  • Хімія
  • Цінні папери
  • Логіка
  • Туризм
  • Психологія