Буквене позначення геометричних фігур. Табличне додавання з переходом через десяток

Мета: формувати вміння порівнювати довжини відрізків та записувати результати порівняння із застосуванням буквеного позначення, повто­рити прийоми додавання й віднімання з переходом через десяток.

Обладнання: картки для індивідуальної роботи, картки з прикладами, таблиця з геометричним матеріалом.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

Перевірка домашнього завдання та контроль знань учнів.

1. Виписати ряд відповідей кругових прикладів домашнього за­вдання.

2. Перед вами два числа: 45 і 32. Складіть з них приклад на додаван­ня. Назвіть компоненти цього прикладу. З цього прикладу складіть два приклади на віднімання.

3. Індивідуальна робота за картками.

1) Обчислити значення виразу 59 – a, якщо a = 13, 29.

2) Мама принесла з базару 24 кг помідорів, 13 кг яблук і 21 кг огір­ків. Скільки кілограмів овочів принесла з базару мама?

4. Усні обчислення.

Гра-змагання «Хто швидше?»

Клас поділено на дві команди. Представник від кожної з них розв’язує приклади біля дошки. Перемагає та команда, чий представ­ник швидше й правильно розв’яже приклади.

5. Усне виконання завдань № 22, 23 (називання учнями точок, які лежать поза колом, усередині кола; порівняння відрізків).

III. Вивчення нового матеріалу

1. Повторення прийомів табличного додавання й віднімання чисел з переходом через десяток.\

1) Пояснити розв’язання прикладів (№ 24).

2) Розв’язати з поясненням (№ 25): 6 + 5, 13 – 9.

2. Усне обчислення кругових прикладів (№ 26).

3. Аналіз та розв’язання задачі №28.

Було — 11 кг

Води — ?

Залишилось — 7 кг

— За рахунок чого маса глини зменшилась? (За рахунок випарову­вання води під час сушіння.)

4. Фізкультхвилинка.

5. Самостійна робота (за варіантами). Складання та розв’язування задач за коротким записом.

I варіант — С. 7, № 27 (перша табличка);

II варіант — № 27 (друга табличка).

6. Робота з геометричним матеріалом (малюнок — на дошці).

Знайти на малюнку 3 трикутники і 3 чотирикутники. Назвати їх буквами.

IV. Підсумок уроку

— Що в математиці називається буквами латинського алфавіту? На­ведіть приклади.

— Поясніть, як швидко обчислити приклад 6 +9; 17 – 8?

V. Домашнє завдання


Рослинний світ Червоної книги
Складання діалогів з дотриманням правил мовленнєвого етикету
Повторення додавання й віднімання виду 36 + 7, 73 – 8
Усне додавання чисел з переходом через десяток виду 38+4
Преимущества наращивания ногтей
Маски для лица

Реферати
  • Всі реферати
  • Архітектура
  • Астрономія, авіація
  • Аудит
  • Банківська справа
  • Безпека життєдіяльності
  • Біографія, автобіографія
  • Біологія
  • Бухгалтерський облік
  • Військова кафедра
  • Географія
  • Геологія
  • Гроші і кредит
  • Державне регулювання
  • Діловодство
  • Екологія
  • Економіка підприємства
  • Економічна теорія
  • Журналістика
  • Іноземні мови
  • Інформатика, програмування
  • Історія всесвітня
  • Історія України
  • Історія економічних вчень
  • Краєзнавство
  • Кулінарія
  • Культура
  • Література
  • Макроекономіка
  • Маркетинг
  • Математика
  • Медицина та здоров'я
  • Менеджмент
  • Міжнародні відносини
  • Мікроекономіка
  • Мовознавство
  • Педагогіка
  • Підприємництво
  • Політологія
  • Право
  • Релігієзнавство
  • Промисловість
  • Сільське господарство
  • Сочинения на русском
  • Соціологія
  • Литература на русском
  • Страхування
  • Твори
  • Фізика
  • Фізична культура
  • Філософія
  • Фінанси
  • Хімія
  • Цінні папери
  • Логіка
  • Туризм
  • Психологія