Українська народна казка «Колосок»
Мета: Вчити дітей читати в особах , аналізувати вчинки дійових осіб, давати
їм характеристики , виховувати бажання допомагати дорослим і один
одному, викликати негативне ставлення до ледарів.

Обладнання: Ілюстрації до казки , малюнки півника і мишенят, таблиці.

Хід уроку
I. Організація класу.
-Я рада вас бачити на уроці читання . Ми знову з вами в королівстві казок і будемо пізнавати нове, цікаве, казкове. Ну, що ж, починаємо.

II. Мовна розминка.

1.Учні читають із дошки прислів’я на одному мовному видиху. Після короткого видиху, паузи і вдиху читають прислів’я повністю, повторюючи 2-3 рази.
- Робота спільна – як пісня весела.
- Умілому усяка робота легка.
- Праця чоловіка годує, а лінь марнує .
- Хто нічого не робить, той ніколи не має часу .

2. Робота з чистомовкою.
- Щоб наше мовлення було правильним , працюємо з чистомовкою.
Че-че -че- влітку сонечко пече,
чу-чу-чу- всім спечу по калачу,
чі-чі-чі- не лежи на печі.

3. Робота зі складовою таблицею.

4. Стежина скоромовок!
- Пройдемося стежиною скоромовок.

Женчик – женчик невеликий,
На черчику черевики.
І шапочка чорненька,
І латочка червоненька.

III. Перевірка домашнього завдання.
- Зберіть усі знання і сили ,
згадайте все, що дома вчили .

1) Тестування за казкою « Лисичка і журавель .»

Казка починається словами:
а) йшла Лисичка лісом ;
б) були собі Лисичка та Журавель.

Лисичка і Журавель зустрілися:
а) в полі;
б) в лісі.

Першим запросив до себе в гості :
а) Журавель ;
б) Лисичка.

Лисичка подавала їжу :
а) у тарілці;
б) у глечику .

Лисичка була :
а )щедрою ;
б) скупою .

Журавель був :
а) жадібним ;
б) ввічливим .

2) Переказ казки від імені Лисички , від імені Журавля ..

IV. Повідомлення теми і мети уроку
- Щоб дізнатись назву казки, яку будемо читати на уроці, відгадайте ребус.
” (російська назва)

( Колосок)

- А якщо ще й загадку відгадаєте, то дізнаєтесь, хто буде дійовими особами казки.
Хвіст – як ниточка,
Сама – як калиточка,
Любить дуже ніч і тишу
Це маленька сіра … (миша).

- Хто найраніше встає? ( Півень).
- Прочитайте з дошки тему уроку. Поясніть, як ви розумієте цей вислів.
- Прочитайте назву казки. Хто її автор?

V. Опрацювання казки
1. Читання казки вчителем .
- Хто були Круть і Верть ?
- Як звали півника ?
- Що знайшов півник ?
- Що любили робити мишенята ?

2. Словникова робота .
Ціп – це знаряддя для молотьби зерна, яке складається із двох палок, з’єднаних між собою ременем.
Млин – це споруда для розмелювання зерна на борошно.

3. Читання казки вголос за логічно завершеними частинами.
1). Зачин.
-Чи можна дати характеристику героїв? Яку?

2). Читаю до слів «…глядіть, скільки я зерна намолотив!»
- Хто виконував роботу?
- Що робили мишенята?

3). «… взяв собі на плечі мішок і пішов».
- Хто поніс мішок до млина?

4). «…мабуть, мені доведеться».
- Як ви думаєте, хто спече пироги?

- Дочитайте казку мовчки і скажіть, як ви зрозуміли зміст останнього речення?
- Чи справедливо вчинив півник?
- Кого з героїв казки вам шкода ? Чому ?
- Який епізод казки вас найбільше схвилював ?

VI. Фізкультхвилинка

4. Читання казки в особах .
-В театр ми пограємо ,
в особах почитаємо .
Звертайте увагу на розділові знаки і слова що «підказують» інтонацію речень .
(Читаємо від слів «...от якось підмітав півник …»)

5. Інсценування казки від слів «...спеклися пироги ,півник їх вийняв…»
- Продовжуємо грати,
будемо казку інсценувати .

6. Творча робота.
- Подумайте , що буде з героями після закінчення твору .
- Де треба було змінити сюжет казки , щоб мишенята змогли їсти пироги?
- Виберіть прислів'я , які виражають головну думку казки.

Робота спільна - як пісня весела.
Праця чоловіка годує, а лінь марнує .
На чужу роботу дивитись - ситому не бути.
Умілому всяка робота легка.
Хто нічого не робить, той ніколи не має часу .

8. Характеристика героїв казки. Складання «Асоціативного куща».
- Які слова спадають на думку, коли чуєте слово «півник» чи «мишенята».
Вийдіть до дошки і запишіть біля відповідного героя свої слова.

VII. Підсумок уроку.

- Хто з героїв сподобався? Чому ?
- Як ви вважаєте , чи; добре вчинив півник щодо мишенят?
-А як би вчинили ви на місці півника!
- Чи завжди ви допомагаєте дорослим, коли вони просять?
- Чи не поводитесь інколи , як мишенята?
- Чого вчить ця казка?
- Які інші назви має казка?

- Виберіть слова з таблиці, які б залишилися у нашому класі.
1. Рано прокидатись.
2. Лінуватись.
3. До роботи братись
4. Нероби.
5. Старатись.
6. Ледарі.

VIII. Домашнє завдання.

Звук [й], буква «йот». Розрізнення твердих і м'яких приголосних звуків
Цікавий світ навколо тебе
Красиво, как природные кудри
Десерты для тонкой талии
Советы по увеличению груди
Как улучшить отношения с любимым?

Реферати
  • Всі реферати
  • Архітектура
  • Астрономія, авіація
  • Аудит
  • Банківська справа
  • Безпека життєдіяльності
  • Біографія, автобіографія
  • Біологія
  • Бухгалтерський облік
  • Військова кафедра
  • Географія
  • Геологія
  • Гроші і кредит
  • Державне регулювання
  • Діловодство
  • Екологія
  • Економіка підприємства
  • Економічна теорія
  • Журналістика
  • Іноземні мови
  • Інформатика, програмування
  • Історія всесвітня
  • Історія України
  • Історія економічних вчень
  • Краєзнавство
  • Кулінарія
  • Культура
  • Література
  • Макроекономіка
  • Маркетинг
  • Математика
  • Медицина та здоров'я
  • Менеджмент
  • Міжнародні відносини
  • Мікроекономіка
  • Мовознавство
  • Педагогіка
  • Підприємництво
  • Політологія
  • Право
  • Релігієзнавство
  • Промисловість
  • Сільське господарство
  • Сочинения на русском
  • Соціологія
  • Литература на русском
  • Страхування
  • Твори
  • Фізика
  • Фізична культура
  • Філософія
  • Фінанси
  • Хімія
  • Цінні папери
  • Логіка
  • Туризм
  • Психологія