М. Слабошпицький «Чудасія на балконі». В. Юрченко «Друзі»
Мета: удосконалювати навички виразного правильного читання, вміння працювати з текстом; розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, мислення; виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: картки із словами.

Хід уроку

І. організаційний момент

ІІ. Удосконалення навичок читання

1. Складання найбільшої кількості слів зі складами.

ра, ма, мі, во, ли, лк, де, ві, се, та, ра.

2. Читання пірамідки слів.



ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

— Ще одну цікаву історію ми зараз прочитаємо. Це оповідання Михайла Слабошпинського «Чудасія на балконі».

ІV. Робота над твором м. Слабошпинського «Чудасія на балконі»

1. Словникова робота.

— З’єднайте слово з його значенням стрілкою.



— Які з цих слів почули вперше?

2. Читання тексту вголос «ланцюжком».

— Де відбулась подія, про яку йдеться в оповіданні? Хто її головний герой?

3. Вибіркове читання.

— Чи подобалась хлопчикові його квартира?

— Прочитайте, який краєвид був із балкона. Прочитайте, хто жив на балконі.

— Що мама знайшла в ящику?

— Які стосунки були між качкою і мешканцями квартири?

4. Вправи для розвитку навичок читання.

Гра «Знайдіть швидше»

— Знайдіть у тексті речення, в яких є словосполучення «дика качка», «я сумнівався», «вереск здійнявся», «на крило».

5. Переказ оповідання від першої особи.

6. Творча робота.

1 група. Придумайте розповідь про те, як хлопчики допомогли лелеці перезимувати зиму.

2 група. Придумати власне продовження оповідання.

3 група. Намалювати словесну ілюстрацію.

7. Робота в зошитах (самостійне складання плану).

Фізкультхвилинка (вправи для очей)

V. Робота над віршем В. Юрченко «Друзі»

1. Підготовка до сприймання нового матеріалу.

1) Пригадайте казки, героєм яких є котик.

2) Складіть розповідь про кота.

2. Гра «Складіть прислів’я і поясніть».



— Як ви вважаєте, чому коти і собаки так живуть?

3. Читання вірша вчителем.

— Якими тут описуються кіт і собака?

4. Словникова робота (демонстрація слів на картках, їх миттєве читання й сприймання).

Прилетить, дрижить, муркотів, вскочив.

5. Читання вірша учнями мовчки.

— Коли відбувалися події, про які йдеться у вірші?

6. Робота над змістом.

— Якою була погода? Яким був кіт на порозі?

— Де жив собака? Чому він пожалів кота? Чи справжні вони друзі?

— Чи змінився для вас зміст приказки «Живуть, як кіт з собакою» після ознайомлення з цим віршем?

7. Гра «Знайдіть речення».

Зі словом муркотів; зі словами дрімає, гралися, світить.

8. Гра «Діафільм».

Учні фантазують, які саме кадри повинні бути в діафільмі.

VI. Підсумок уроку

— Чи сподобався вам вірш Валентини Юрченко? Чим саме?

— Який би ви підібрали до нього заголовок?

— Чи спостерігали ви коли-небудь дивну дружбу між тваринами?

VІІ. Домашнє завдання

Маски для лица
Птахи (1 клас)
Збережемо природу Землі разом
Закріплення таблиці множення на 7
Третий лишний
Вступ до теми «Рости книголюбом!» Усна народна творчість

Реферати
  • Всі реферати
  • Архітектура
  • Астрономія, авіація
  • Аудит
  • Банківська справа
  • Безпека життєдіяльності
  • Біографія, автобіографія
  • Біологія
  • Бухгалтерський облік
  • Військова кафедра
  • Географія
  • Геологія
  • Гроші і кредит
  • Державне регулювання
  • Діловодство
  • Екологія
  • Економіка підприємства
  • Економічна теорія
  • Журналістика
  • Іноземні мови
  • Інформатика, програмування
  • Історія всесвітня
  • Історія України
  • Історія економічних вчень
  • Краєзнавство
  • Кулінарія
  • Культура
  • Література
  • Макроекономіка
  • Маркетинг
  • Математика
  • Медицина та здоров'я
  • Менеджмент
  • Міжнародні відносини
  • Мікроекономіка
  • Мовознавство
  • Педагогіка
  • Підприємництво
  • Політологія
  • Право
  • Релігієзнавство
  • Промисловість
  • Сільське господарство
  • Сочинения на русском
  • Соціологія
  • Литература на русском
  • Страхування
  • Твори
  • Фізика
  • Фізична культура
  • Філософія
  • Фінанси
  • Хімія
  • Цінні папери
  • Логіка
  • Туризм
  • Психологія