Контрольний письмовий твір у публіцистичному стилі на морально-етичну тему
Мета: виявити рівень сформованості вмінь учнів самостійно створювати писемне висловлювання в публіцистичному стилі на морально-етичну тему; розвивати зв’язне мовлення, творчі здібності, мисленнєві процеси; виховувати прагнення до самопізнання і саморозвитку, емоційно-ціннісне ставлення до навколишнього.
Тип уроку: урок розвитку зв’язного мовлення (урок контрольного твору).
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. Вступне слово вчителя
Життя і часу невгамовна плинність:
Народження — нестримний розквіт — тлінність…
У чому сенс життя? Його безцінність?
Що випадковість? Що закономірність?
(Н. Супруненко)
Що ж таке сенс життя? Чи задавалися ви колись питаннями про сенс життя, ваше призначення на землі? У словнику подано таке тлумачення слова:
Сенс — найосновніше, найістотніше в кому-, чому-небудь; суть, сутність, зміст, головне, підоснова, ядро, смисл, єство, квінтесенція, раціональне зерно, сіль, толк.
У чому полягає сенс життя? Може, сенс людського життя полягає в тому, щоб людина реалізувала себе в різних сферах життєдіяльності. А яка ваша думка? Які найважливіші умови самореалізації? Висловіть свою позицію у творі публіцистичного стилю (статті в газету на морально-етичну тему).
Пригадайте ознаки публіцистичного стилю, особливості будови тексту (статті). Чи є тема «У чому полягає сенс життя» морально-етичною? Відповідь обґрунтуйте.
Під час написання твору можете скористатися поданими афоризмами й опорними словами.
Є тільки один шлях осягнення — діяти (П. Коельо).

Ви не можете нічого зробити з довжиною вашого життя, але ви можете щось зробити з його шириною і глибиною.
Хто не йде вперед, іде назад: стану нерухомості не існує (В. Бєлінський).

Того, хто бажає йти, доля веде, того, хто не бажає,— тягне.
Щоб спланувати маршрут до мети, треба спочатку знати, де ти знаходишся.
Опорні слова: особистість, доля, життєвий успіх, саморозвиток, самовдосконалення, бажання, людські вчинки, моральні цінності.
ІІ. Самостійне складання плану твору (складного)
ІІІ. Написання роботи на чернетці
ІV. Редагування твору і переписування начисто
• Перевірте свою роботу за схемою «Вимоги до твору в 10 класі» і внесіть необхідні корективи (див. додаток).
V. Самостійна перевірка написаного
Метод рецензії
• Прорецензуй свій твір з позиції читача.
VI. Домашнє завдання (на вибір)
• Підготуйте виступ на тему «У чому сенс життя жінки/чоловіка?»
• Знайдіть у періодиці статтю про сенс життя, проаналізуйте її.
• Повторіть складні випадки правопису.

Інтегрований урок (математика + трудове навчання)
Как заснуть быстрее - 6 советов
Узагальнення знань про слова що означають назви предмета
Клубника для здоровья и красоты
Написання не з дієсловами. Зв’язок дієслів у реченнях з іншими частинами мови
Дисципліна та правопорядок

Реферати
  • Всі реферати
  • Архітектура
  • Астрономія, авіація
  • Аудит
  • Банківська справа
  • Безпека життєдіяльності
  • Біографія, автобіографія
  • Біологія
  • Бухгалтерський облік
  • Військова кафедра
  • Географія
  • Геологія
  • Гроші і кредит
  • Державне регулювання
  • Діловодство
  • Екологія
  • Економіка підприємства
  • Економічна теорія
  • Журналістика
  • Іноземні мови
  • Інформатика, програмування
  • Історія всесвітня
  • Історія України
  • Історія економічних вчень
  • Краєзнавство
  • Кулінарія
  • Культура
  • Література
  • Макроекономіка
  • Маркетинг
  • Математика
  • Медицина та здоров'я
  • Менеджмент
  • Міжнародні відносини
  • Мікроекономіка
  • Мовознавство
  • Педагогіка
  • Підприємництво
  • Політологія
  • Право
  • Релігієзнавство
  • Промисловість
  • Сільське господарство
  • Сочинения на русском
  • Соціологія
  • Литература на русском
  • Страхування
  • Твори
  • Фізика
  • Фізична культура
  • Філософія
  • Фінанси
  • Хімія
  • Цінні папери
  • Логіка
  • Туризм
  • Психологія
  • Статистика


    Онлайн всего: 9
    Гостей: 9
    Пользователей: 0

    Партнеры сайта