Відгук на самостійно прочитаний художній твір (письмово)
Мета: розвивати зв’язне писемне мовлення учнів; навчати робити узагальнення, висловлювати власну думку; сприяти формуванню власної точки зору, світогляду школярів.

Тип уроку: застосування навичок та вмінь.

ХІД УРОКУ

І. Оголошення теми, мети та завдань уроку

ІІ. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу

1. Слово вчителя

Кожен прочитаний твір залишає в душі читача не тільки спогади про героїв. Він дає певну інформацію, розкриває якісь таємниці буття, робить нас розумнішими, навчає замислюватися над вчинками та їх результатами.

2. Оголошення теми твору

3. Ознайомлення з пам’яткою

«Як писати відгук на самостійно прочитаний художній твір»

1. Обґрунтувати, з якою метою пишеться відгук.

2. Умотивувати, чому твір сподобався.

3. Писати відгук під свіжими враженнями від прочитаного.

4. Коротко схарактеризувати головних героїв твору.

5. Оцінити ставлення автора до своїх персонажів.

6. Не переказувати змісту твору: це знизить інтерес до нього в читача відгуку.

7. Визначити художню вартість твору.

8. Порадити адресатам прочитати цей твір літератури.

4. Робота з чернеткою

5. Перевірка та колективний аналіз учнівських робіт (2–3 роботи)

6. Робота в зошиті

III. Домашнє завдання

Закінчити письмову роботу.

Додаток до уроку

Рекомендації, як запобігти мовним помилкам

1. Пам’ятай, повтори (тавтології), ужиті без стилістичної потреби, виявляють бідність твого словникового запасу.

2. Із синонімічного ряду вибирай те слово, яке найкраще розкриває думку відповідно до стилю роботи.

3. Вживай тільки ті слова, лексичне значення яких тобі відоме. У разі потреби користуйся тлумачним словником.

4. Пам’ятай, що часте вживання тих самих слів, словосполучень, виразів знебарвлює мову, робить її стандартною, сухою.

5. Стеж за побудовою тексту твору, правильно використовуй мовні засоби його організації. Перед написанням речення обов’язково перечитай попереднє (коли є потреба, то й цілий абзац, усе написане).

6. Використовуй різні типи речень, намагайся уникнути одноманітності переходу від одного речення, абзацу до іншого.

7. Не вдавайся до штучних красивостей, надмірної патетики. Коли автор пише химерно, пишномовно, то пише нещиро. Пам’ятай, що велемовність веде до заміни живого слова банальними трафаретами.

8. Пам’ятай, що тільки глибокі знання і тверді переконання допомагають людині мислити й висловлюватися легко, красиво, щиро.

9. Пиши по-своєму, висловлюй думки самостійно, виробляй власний стиль письма.

10. Упродовж викладу дотримуйся одного стилю. Пам’ятай, вибір теми зумовлює і вибір стилю.

Правильный цвет карандаша
Как устроить Новый год
Множення чисел 1 і 0
Кожна людина має право на надійне житло Мета: допомогти учням усвідомити важливість однієї з основних потреб людини — у зручному житлі; озна
Что никогда нельзя говорить мужчине
Попа или грудь – что привлекательнее для мужчин?

Реферати
  • Всі реферати
  • Архітектура
  • Астрономія, авіація
  • Аудит
  • Банківська справа
  • Безпека життєдіяльності
  • Біографія, автобіографія
  • Біологія
  • Бухгалтерський облік
  • Військова кафедра
  • Географія
  • Геологія
  • Гроші і кредит
  • Державне регулювання
  • Діловодство
  • Екологія
  • Економіка підприємства
  • Економічна теорія
  • Журналістика
  • Іноземні мови
  • Інформатика, програмування
  • Історія всесвітня
  • Історія України
  • Історія економічних вчень
  • Краєзнавство
  • Кулінарія
  • Культура
  • Література
  • Макроекономіка
  • Маркетинг
  • Математика
  • Медицина та здоров'я
  • Менеджмент
  • Міжнародні відносини
  • Мікроекономіка
  • Мовознавство
  • Педагогіка
  • Підприємництво
  • Політологія
  • Право
  • Релігієзнавство
  • Промисловість
  • Сільське господарство
  • Сочинения на русском
  • Соціологія
  • Литература на русском
  • Страхування
  • Твори
  • Фізика
  • Фізична культура
  • Філософія
  • Фінанси
  • Хімія
  • Цінні папери
  • Логіка
  • Туризм
  • Психологія
  • Статистика


    Онлайн всего: 11
    Гостей: 11
    Пользователей: 0

    Партнеры сайта