Морепродукти та їх користь для здоров'я
Зміст

1. Морська капуста

2. Устриці та мідії

3. Креветки

4. Кальмари - бальзам для серця

1. Морська капуста

1. Морська капуста – позбавить нас від шлаків та проблем із щитовидною залозою

Останнім часом багато з нас вподобали цей морепродукт рослинного походження. Адже ще порівняно недавно ми відверталися убік при її вигляді на прилавку. Деякі читачі напевно пам'ятають голодні 90-ті, коли на порожніх полицях наших магазинів в гордій самоті красувалися банки з цим продуктом, які не користувалися попитом покупців ...

Сьогодні вже багато чули про її корисні якості для нашого організму, але не всі знають, що при її неправильному вживанні морська капуста з друга може перетворитися на ворога.

Користь морської капусти

У морській капусті міститься практично повний набір вітамінів та мінералів, необхідних для міцного здоров'я. Головний плюс морської капусти - це йод, що міститься в ній у великій кількості. Усього 70 гр. цього продукту містить його добову норму.

Завдяки унікальному комплексу вітамінів та мінералів морська капуста дуже корисна для здоров'я і до того ж є дуже малокалорійною.

Морська капуста корисна:

• жителям великих міст та мегаполісів (оскільки має здатність виводити з організму шлаки і токсини, які ми щодня у величезних кількостях отримуємо ззовні);

• для стимуляції роботи мозку (у ній багато заліза, йоду та вітаміну С);

• сприяє посиленню концентрації уваги (містить вітамін А);

• покращує пам'ять;

• зменшує ризик серцево-судинних та онкологічних захворювань (оскільки містить багато калію, вітамінів групи В і вітамін Е);

• потрапляючи в шлунок людини, морська капуста має властивість розбухати, тим самим вона сприяє швидкому насиченню;

• при низькій калорійності створює відчуття насичення та зменшує апетит. Ця якість надзвичайно важливо для людей, що борються із зайвою вагою, при ожирінні;

• збільшує швидкість обміну речовин (завдяки своєму набору вітамінів та мінералів);

• сприяє зниженню рівня холестерину ( бета-ситостерин, що міститься в морській капусті, буквально розчиняє холестеринові бляшки на стінках кровоносних судин);

• народна медицина здавна використовує морську капусту при лікуванні закрепів (оскільки вона володіє чудовою м'якою проносною дією).

Шкідливість морської капусти

Але незважаючи на всі позитивні якості морської капусти, вживати її в занадто великих кількостях не варто. Справа в тому, що морська капуста містить багато клітковини і може призвести до проблем з роботою кишківника, а також викликати алергію.

Морська капуста протипоказана при:

• хронічних та гострих хворобах органів травлення (важко перетравлюється);

• геморагічному діатезі;

• захворюваннях нирок (викликає спрагу та порушує водний баланс);

• фурункульозі;

• кропивниці;

• людям, що мають проблеми із підвищеною йодною чутливістю (за величезної кількості йоду в ній);

• вагітним жінкам (через можливе накопичення токсинів);

• жінкам в період годування дитини грудьми (може викликати алергію у дитини);

• маленьким дітям (порушує роботу дитячого шлунка, важка для перетравлення).

2. Устриці та мідії

Мідії та устриці - це молюски, які, як правило, живуть колоніями. За своєю формою вони досить схожі, але мідії більш темного кольору, а крім того, можуть жити і в прісній воді. Смак устриць вважається більш вишуканим, ніж смак мідій, тому вони і дорожчі. Для того щоб досягти товарного розміру в 7-8 см, вони повинні прожити близько 14 місяців.

Людство їсть устриці та мідії вже більше 70 тисяч років, про що свідчать знахідки археологів. Сьогодні ці морепродукти відносяться до розряду делікатесів, чим, власне, і пояснюється їх вартість, проте ще до середини XIX століття устриці та мідії вважалися їжею для бідних.

Користь устриць та мідій

Ці молюски містять мало калорій при досить великій кількості білка, мікро- та макроелементів, вітамінів, тому вони мають весь набір корисних якостей, притаманних усім морепродуктам. Найсмачніші устриці та мідії - виловлені в прохолодну пору року, приблизно з вересня до травня.

Давно помічено одну особливу властивість устриць та мідій - вони є чудовим афродизіаком, «віагрою», придуманою самою природою. Тому чоловіки, які вживали регулярно в їжу ці дари моря, завжди славилися як чудові коханці.

Шкода устриць та мідій

У процесі свого життя мідії та устриці, немов фільтр, пропускають через себе величезну кількість води, тому вбирають в себе з неї весь хімічний бруд. У цьому шкода від їх вживання в їжу, що є аналогічною шкоді для нашого здоров'я, що наноситься іншими морськими мешканцями.

Крім того, вони можуть накопичувати в собі сильну отруту - сакситоксин, який володіє нервнопаралітичною дією. Цей токсин не вбиває навіть висока температура. Тому, щоб устриці та мідії очистилися від цієї отрути, перш ніж вони потраплять до нас на стіл, вони повинні протягом 30 та більше днів перебувати в чистій проточній воді. Якщо ці терміни не витримуються, такими морепродуктами можна дуже сильно отруїтися.

Ще один представник їстівних молюсків - морські гребінці. Очі у них розташовуються на краю мантії, а їх кількість може досягати сотні. Вони, так само як мідії та устриці, живуть в ракушці та плавають, відкриваючи й закриваючи свої стулки. У них багато тіаміну, що регулює наш обмін речовин і рибофлавіну, який покращує гостроту зору, а крім того, є потужним антиоксидантом, що продовжує нам молодість.

Устриці та мідії протипоказані:

• маленьким дітям (оскільки незміцнілому дитячому шлунку їх важко перетравлювати);

• вагітним жінкам та годуючим мамам (через можливі токсини).

Якщо ви не будете надмірно захоплюватися цими морепродуктами, а вживати їх у їжу зрідка, вони не завдадуть шкоди вашому організму та будуть корисними для вас.

3. Креветки

3. Креветки - продовжать молодість та вилікують від стресу

Креветки - це маленькі рачки, які можуть жити як в солоній, так і в прісній воді. У них, так само як і в інших морепродуктах, багато корисних для організму мінералів та вітамінів і їх білок добре засвоюється.

Користь креветок

У 100 гр. креветок міститься необхідна для людини добова норма йоду, без якого не може нормально функціонувати наша підшлункова залоза.

Креветки корисні для:

• хорошої роботи нервової системи (у них багато заліза та йоду);

• поліпшення стану кісток, нігтів та волосся (містять фтор, вітаміни А, В і D);

• здоров'я шкіри (містять вітамін Е);

• хорошого зору (у них багато вітаміну А);

• підвищення імунітету (вітамін А, D, омега-3);

• профілактики онкозахворювань (і знову вітамін Е).

Вони не настільки алергенні, як кальмари, і люди, які їх їдять, меншою мірою схильні до алергії, а також завдяки своїм антиоксидантним властивостям, здатні продовжити молодість.

Найбільш екологічно чистими, корисними та смачними вважаються креветки, виловлені поблизу берегів Гренландії та Канади, друге місце за цими критеріями займає Латинська Америка, а найгірші креветки надходять у наші магазини з країн Південно-Східної Азії.

На прилавках можна зустріти як свіжоморожені креветки, так і варено-морожені. Останні мають меншу харчову цінність та корисність, оскільки в процесі варіння втрачають частину своїх корисних якостей.

Шкода креветок

При неправильному зберіганні креветок вони можуть багаторазово розморожуватись та заморожуватися, про що може свідчити бліде забарвлення та велика кількість льоду в упаковці, а також темний, майже чорний колір їх голів. Такі креветки, безумовно, корисними бути вже не можуть, а от завдати шкоди вашому організму – дуже просто.

Ну і звичайно, креветки так само вбирають в себе всі негативні елементи з води, тому протипоказання до їх вживання в їжу аналогічні протипоказанням щодо вживання інших морських продуктів.

4. Кальмари - бальзам для серця

Сьогодні морепродукти стають все доступнішими та доступні майже кожній людині, перестаючи бути делікатесом. Звичайно, омарів або устриць може дозволити собі не кожен, але кальмарів, креветки, мідії та морську капусту їдять багато звичайних людей.

Слід зазначити, що деякі з них водяться і в прісноводних водоймах, наприклад мідії та раки, але, так само як і їх морські побратими, вживаються в їжу.

Досить поширена помилка - називати терміном «морепродукти» все те, що виловлено в морі або в океані. Насправді це не так. Риба та інші морські хребетні тварини, такі як кити або дельфіни, під цю категорію не підпадають.

Морепродукти - це насамперед молюски (кальмари, восьминоги, морські гребінці, устриці, мідії та інші), а також членистоногі (краби, креветки, раки та ін.), а крім того, різні водорості (найпоширенішою серед них є морська капуста).

Корисні чи шкідливі для нашого здоров'я ці дари? На це питання не можна відповісти однозначно. Так само як і будь-які інші продукти харчування, при їх правильному вживанні морепродукти можуть бути дуже корисними для нашого здоров'я, але іноді вони здатні завдати шкоди організмові людини.

Користь кальмарів

Вражаюча морська істоту – кальмар. У нього зовсім немає кісток, зате він має три серця, десять ніг, а по його судинах тече в прямому сенсі блакитна кров.

У Японії м'ясо кальмара називають не інакше як «бальзамом для серця». І це не випадково. У кальмарах дуже багато калію, який просто необхідний нам для хорошої роботи серцевого м'яза та інших м'язів. Крім цього, володіючи сечогінною дією, калій виводить надлишки рідини з організму, чим сприяє зниженню артеріального тиску при гіпертонії.

Крім калію, в м'ясі кальмарів, як, втім, і в інших морепродуктах, міститься велика кількість інших корисних мікроелементів: натрій, цинк, залізо, фосфор, селен, йод, бром, та ін. Їх загальна кількість сягає 38. Багато в кальмарах і вітамінів. Особливо вітамінів групи В, вітаміну С та вітаміну Е, який, будучи прекрасним антиоксидантом, уповільнює процеси старіння в організмі.

А ще в м'ясі кальмара міститься в значній кількості таурин, який знижує рівень холестерину в крові та володіє антисклеротичною дією.

У кальмарах надзвичайно багато тваринного білка. За його вмістом, кальмари практично майже не поступаються яловичині, курці або рибі. Жиру в кальмарах зовсім мало, що робить цих представників морських глибин прекрасним дієтичним продуктом. Відсутність пуринових елементів в м'ясі кальмара позитивним чином, на відміну, наприклад, від м'яса тварин, позначається на роботі суглобів та нирок.

Кальмари, для того щоб максимально зберегти всі корисні властивості, потрібно вміти правильно готувати.

Їх розморожують у холодній воді, кидають у киплячу воду та варять не більше 3-4 хвилин. Поки кальмари не застигнуть, виймати їх із води, в якій вони варилися, не слід.

Кальмари корисні при:

• різних захворюваннях шлунку та кишечника (містять молібден, вітаміни B1, B3. B9);

• хворобах щитовидної залози (у них багато йоду);

• проблемах із серцево-судинною системою (багато калію);

• хворобах нирок (вітамін B3 та калій і немає пуринових підстав);

• для зниження рівня холестерину (містять ненасичені кислоти омега-6 та омега-9, а також таурин, вітаміни B3 і B12);

• захворюваннях опорно-рухового апарату (багато кальцію і фтору, а також відсутність пуринових елементів).

Кальмари, в такій самій мірі, як і риба та інші морепродукти, є товаром, що швидко псується. Тому при неправильному зберіганні за дуже невеликий час вони можуть стати джерелом бактерій та призвести до важкого харчового отруєння. Зберігати їх слід в замороженому вигляді та розморожувати безпосередньо перед приготуванням.

Рекомендується вживати в їжу кальмари в тих же випадках, що і рибу, замінюючи ними м'ясні продукти. Добова норма становить не більше 100-150 гр.

Шкідливість кальмарів

На жаль, кальмари, так само як і інші морські мешканці, здатні накопичувати в собі сполуки ртуті, миш'як та інші шкідливі елементи з морської води, з усіма витікаючими звідси наслідками. Тому їх не рекомендується вживати в їжу регулярно.

Особливо великої шкоди організму людини завдають сушені кальмари, що стали такими популярними останнім часом. Наявність в них великої кількості солі та різного роду харчових добавок - барвників, підсилювачів смаку, консервантів та інших - зводить нанівець всю їхню користь і перетворює кальмари в надзвичайно шкідливий для здоров'я продукт.

Якщо ви дійсно дбаєте про своє здоров'я, то від такого «делікатесу» краще відмовитися.

Кальмари протипоказані:

• людям, схильним до алергії, оскільки є потужним алергеном;

• кальмари є занадто важкою їжею для дитячого шлунка, їх не потрібно взагалі давати їсти маленьким дітям до трьох років, а підліткам вживати лише зрідка й у невеликих кількостях;

• вагітним жінкам та годуючим мамам.
Случайные рефераты:
Реферати - Марко Вороний
Реферати - Життя і творчий шлях Миколи Куліша
Реферати - Панас Мирний
Реферати - Життя і творчість Михайла Старицького
Реферати - Микола Вінграновський
Реферати - Іван Кочерга
Реферати
 • Всі реферати
 • Архітектура
 • Астрономія, авіація
 • Аудит
 • Банківська справа
 • Безпека життєдіяльності
 • Біографія, автобіографія
 • Біологія
 • Бухгалтерський облік
 • Військова кафедра
 • Географія
 • Геологія
 • Гроші і кредит
 • Державне регулювання
 • Діловодство
 • Екологія
 • Економіка підприємства
 • Економічна теорія
 • Журналістика
 • Іноземні мови
 • Інформатика, програмування
 • Історія всесвітня
 • Історія України
 • Історія економічних вчень
 • Краєзнавство
 • Кулінарія
 • Культура
 • Література
 • Макроекономіка
 • Маркетинг
 • Математика
 • Медицина та здоров'я
 • Менеджмент
 • Міжнародні відносини
 • Мікроекономіка
 • Мовознавство
 • Педагогіка
 • Підприємництво
 • Політологія
 • Право
 • Релігієзнавство
 • Промисловість
 • Сільське господарство
 • Сочинения на русском
 • Соціологія
 • Литература на русском
 • Страхування
 • Твори
 • Фізика
 • Фізична культура
 • Філософія
 • Фінанси
 • Хімія
 • Цінні папери
 • Логіка
 • Туризм
 • Психологія