Франчайзинг в Україні: перспективи ефективного використання
Що стосується виробничих підприємств, то там ситуація зовсім інша, що і зумовило передачу не всього бізнесу, а певних виробництв, технологій, патентів та ін. Відповідно, більшого поширення в даній області набули спрощені форми франчайзингу: ліцензійне виробництво, міжнародна виробнича кооперація і виробництво на давальницькій сировині. Основні області, залежно від профілю економічної діяльності, для використання франчайзингу у нас в країні наводяться нижче.

Громадське харчування:

Ресторани швидкого обслуговування fast-food (McDonald’s, KFC).
Піцерії (Pizza de Italia, Perfect Pizza).
В умовах дефіциту часу і прискореного ритму життя багато людей високо оцінюють послуги ресторанів fast-food, які надають стандартний асортимент блюд високої якості, а також швидке обслуговування і приємний інтер'єр і атмосферу. Вони дуже зручні для їжі працівниками сусідніх установ під час обідньої перерви, а також для туристів і всієї сім'ї у вихідні дні. Послуги з доставки додому піцци і інших блюд, а також можливість здійснення покупки, не виходячи з автомобіля, представляють додаткові вигоди для деяких категорій клієнтів.

Автомобільне техобслуговування:

Пасажирські перевезення.
Ремонт автомобілів.
Заправка і миття автомобілів.
Прокат автомобілів.
Фарбування автомобілів.
Автошколи.
Транспортно-експедиційні послуги.
На перший погляд може здатися, що ринок цих послуг давно насичений і немає більше необхідності в нових підприємствах. Проте ті, хто зустрічалися з байдужістю персоналу на існуючих станціях техобслуговування, з відсутністю запчастин і низькою якістю обслуговування, переконалися в необхідності підприємств нового типу. Те ж саме можна сказати і про пасажирський транспорт: переповнені ранкові маршрутні таксі в містах і анархія на міжміських маршрутах надають серйозні шанси для фірм, готових показати вищий рівень організації діяльності і обслуговування клієнтів.

Послуги з домогосподарства:

Підтримка і прибирання будинків і приміщень.
Ремонт електричних мереж в будинках і квартирах.
Установка і ремонт побутової техніки вдома.
Ремонт і оновлення меблів вдома.
Останнім часом з'являється все більше дуже зайнятих людей, які із задоволенням погодилися б поступитися спеціалізованій фірмі прибиранням, підтримкою житла, установкою і ремонтом побутової техніки та іншими справами. Як потенційних клієнтів необхідно розглядати ділових людей, представників вільних професій, агентства з нерухомості, що орендують квартири, а також деякі підприємства і організації. Дуже важливо, щоб фірма, що надає такого роду послуги, мала бездоганну репутацію у клієнтів, враховуючи ту обставину, що послуги опиняються вдома біля клієнта.

Туризм, спорт, розваги:

Туристичні агентства.
Готелі, мотелі.
Танцювальні гуртки.
Спортклуби (body-building, shaping, бойові мистецтва).
Прокат наметів, роликових ковзанів, велосипедів, човнів.
Басейни, сауни.
Клуби відпочинку і розваг (дискотеки, спортивні ігри).
Слабка економіка і загальний низький життєвий рівень ніяк не можуть означати і відсутність інтересу до спорту, туризму, розваг. Як клієнти в першу чергу виступають люди з високими доходами: бізнесмени, туристи, деякі держслужбовці, представники різних зарубіжних місій. Крім того, спостерігається нестача подібних фірм, що надають послуги і для споживачів зі скромнішим рівнем доходів. Тим паче, що останнім часом спостерігається переорієнтація на ведення здорового способу життя. Агротуризм є також однією з можливостей, яка могла б мати високий попит у міських жителів і туристів.

Медичні послуги:

Медичні центри (загальні і спеціалізовані).
Центри дієтичного харчування.
Фітнес-центри, профілакторії (аеробіка, медичний масаж).
Люди готові заплатити будь-яку ціну за своє здоров'я. Це, проте, ніяк не означає, що, засновуючи приватну клініку, потрібно обов'язково встановлювати максимальні ціни. Основою успіху є ефективність запропонованих методів лікування, незалежно від того, чи вони засновані на традиційній або нетрадиційній медицині. Це той випадок, коли інформація про успіх або невдачу поширюється самими клієнтами зі швидкістю світла.

Будівництво:

Проектування і будівництво будинків.
Ремонт квартир.
Установка водомірів, газових лічильників, сантехнічні роботи.
Установка під'їзних дверей і віконних ґрат.
Спеціалізовані послуги (ремонт покрівель, установка кахельної плитки, паркету, фарбування, наклейка шпалер).
В умовах, коли дуже багато фахівців, що практикують ці професії, виїхали на заробіток за кордон, на внутрішньому ринку утворилася відносно вільна ніша. Навіть існуючі фірми, що пропонують "євроремонт", не завжди можуть похвалитися по-справжньому високою якістю. А ціни насправді "європейські".

Навчання і курси підвищення кваліфікації:

Іноземні мови.
Бухгалтерський облік.
Комп'ютер і інформаційні технології.
Ліцеї, дитячі сади, дитячі центри.
Прагнення людей вчитися завжди ґрунтувалося на подальших можливостях використання знань з практики для отримання доходу. В даний час на ринку праці більше затребувані особи, що володіють іноземними мовами і компетентні в інформаційних технологіях. В той же час, в оголошеннях все частіше потрібні фахівці в області виробництва (меблі, машинобудування та інше). Що стосується дошкільного навчання, важливо враховувати демографічний чинник, пов'язаний з різким зниженням народжуваності. Одночасно спостерігаються орієнтація ринку на невеликі групи навчання та індивідуальний підхід.

Соціальні послуги:

Хімчистки.
Перукарні.
Фотостудії.
Ремонт побутової техніки.
Ремонт взуття.
Виготовлення ключів.
Якщо в перших трьох областях на внутрішньому ринку спостерігаються певні просування відносно якості і орієнтації на клієнта, то в інших значно менше порядку. Сьогодні вартість ремонту телевізора, годинника або телефонного апарату складає 30-80% від ціни нового апарату. А в сільській місцевості дефіцит цих послуг виявляється ще гостріше, і ціни іноді вищі, ніж в містах. Так утворилася відносно вільна ніша на ринку, яка, природно, буде зайнята тими, хто готовий запропонувати розумні ціни і хорошу якість.

Бізнес послуги:

Бухоблік і аудит.
Інтернет (провайдери, веб-сторінки, ділові зв'язки).
Інформаційні технології.
Рекламні агентства.
Копіювальні центри.
Поштові послуги і експрес-відправлення.
Агентства з нерухомості.
Послуги з облаштування інтер'єру приміщень.
Послуги безпеки.
Складські послуги.
Малі фірми не можуть собі дозволити утримання великої кількості працівників, особливо якщо йдеться про які-небудь періодичні роботи. Часто виявляється вигіднішою їх передача спеціалізованим фірмам. В даному випадку, окрім економічної вигоди, високо цінується надійність фірми, що пропонує відповідні послуги, в інформаційному плані (конфіденційність інформації).

Роздрібна торгівля:

Автомобілі.
Товари для дітей.
Побутові товари і устаткування.
Салони для наречених.
Комп'ютерні центри.
Продовольчі товари.
Спортивні товари.
Косметика.
Одяг і взуття.
Товари для домашніх тварин.
Добре відомий той факт, що найлегше гроші заробляються в торгівлі. І цим скористалися більшість першопроходців українського бізнесу. Сьогодні ж, коли число комерсантів збільшилося настільки, що прибуток деяких з них не перевищує зарплату держслужбовця середнього рангу, з'явилася проблема переорієнтації бізнесу або його реструктуризації. Одним з основних рішень є диференціація торгових підприємств, тобто здійснення певних змін у бізнесі, здатних чітко виділити дане підприємство на фоні конкурентів.

Як приклад можуть служити фірмові магазини місцевих виробників, які відрізняються нижчими цінами і відсутністю фальсифікованих товарів. Або спеціалізовані магазини з продажу високоякісних товарів добре відомих західних фірм ("Adidas", "Nike", "Hugo Boss" та ін.). Орієнтація на низькі ціни завжди є привабливою для клієнтів альтернативою. В той же час складно конкурувати в цьому плані з міськими ринками, проте можна знайти ту золоту середину, яка приваблюватиме покупців, що живуть поблизу. І не в останню чергу не потрібно забувати про сервіс для клієнтів: шанобливе ставлення продавців, точний розрахунок суми до оплати, упаковка товарів, доставка додому, гарантії та інше. Ці "дрібниці" можуть мати вирішальне значення для клієнтів у виборі того або іншого магазина.

Виробництво:

Радіоелектронна промисловість.
Машинобудівна промисловість.
Тютюнова промисловість.
Легка промисловість.
Харчова промисловість.
Промисловість будматеріалів.
Екологічне сільське господарство.
Виробнича галузь України великою мірою успадкована від централізованої планово-економічної системи. Тому її основними характеристиками є великі розміри підприємств, втрата традиційних ринків (країн СНД), нестача знань і навиків роботи в умовах ринкової економіки. Проте глибока криза, через яку вони пройшли після 1990 року, схоже, закінчується, і багато підприємств показують поліпшення своїх результатів.

Саме ці підприємства мають більше шансів примножити досягнуті успіхи шляхом використання механізму франчайзингу. В першу чергу йдеться про франчайзинг розподілу, коли вищезгадані компанії створили б мережу дилерів-франчайзі по всій території країни.

Великий інтерес для них може представити і виробничий франчайзинг або кооперація з широко відомими на міжнародному ринку виробниками. Йдеться, перш за все, про підприємства Західної Європи, які територіально ближчі: Німеччина, Франція, Австрія, Італія, Греція, Бельгія. Спершу можуть виявитися взаємовигідними навіть спрощені форми франчайзингу.
Случайные рефераты:
Реферати - Життя і творчість Олекси Стефановича
Реферати - Життя і творчий шлях Володимира Малика
Реферати - Ідея безсмертя народу в романі Михайла Стельмаха "Правда і кривда"
Реферати - Олесь Гончар "Прапороносці"
Реферати - Василь Симоненко – соловей української літератури
Реферати - Життя та творчість Остапа Вишні
Реферати
 • Всі реферати
 • Архітектура
 • Астрономія, авіація
 • Аудит
 • Банківська справа
 • Безпека життєдіяльності
 • Біографія, автобіографія
 • Біологія
 • Бухгалтерський облік
 • Військова кафедра
 • Географія
 • Геологія
 • Гроші і кредит
 • Державне регулювання
 • Діловодство
 • Екологія
 • Економіка підприємства
 • Економічна теорія
 • Журналістика
 • Іноземні мови
 • Інформатика, програмування
 • Історія всесвітня
 • Історія України
 • Історія економічних вчень
 • Краєзнавство
 • Кулінарія
 • Культура
 • Література
 • Макроекономіка
 • Маркетинг
 • Математика
 • Медицина та здоров'я
 • Менеджмент
 • Міжнародні відносини
 • Мікроекономіка
 • Мовознавство
 • Педагогіка
 • Підприємництво
 • Політологія
 • Право
 • Релігієзнавство
 • Промисловість
 • Сільське господарство
 • Сочинения на русском
 • Соціологія
 • Литература на русском
 • Страхування
 • Твори
 • Фізика
 • Фізична культура
 • Філософія
 • Фінанси
 • Хімія
 • Цінні папери
 • Логіка
 • Туризм
 • Психологія