Деякі факти про мови
Зміст

1. 10 мов, про які ви ніколи не чули

2. Деякі факти про французьку мову

1. 10 мов, про які ви ніколи не чули

Коли стикаєшся з питанням про те, скільки мов існує в сучасному світі, більшість людей думають про декілька сотень, або максимум про тисячу. Тим не менш, фахівці розрізняють близько 7000 мов (хоча це число дуже відносне, тому як часом вкрай важко провести відмінності між мовою та діалектом через те, що чіткої межі не існує).

Нижче представлені 10 мов, які є в даний час або раніше були дуже значними та які не дуже добре відомі широкому загалу.

10. Чамікуро

Чамікуро - це дуже рідкісна мова, сьогодні у світі живе лише 8 осіб, які нею розмовляють. Це офіційна мова в Перу, де живе приблизно 20 людей - чамікуро. Єдині носії мови, дорослі та діти, розмовляють також іспанською мовою. Незважаючи на це, існує навіть словник цієї мови. Однак, на даний момент дуже мало надій, що мова виживе.

9. Баскська

На цій мові розмовляє понад 600000 чоловік, що проживають вздовж кордону Франції та Іспанії. Однак вона є загадкою для лінгвістів, тому що мова є ізольованою, так як «живих родичів» у неї немає, адже вона оточена з усіх боків індоєвропейськими мовами.

Дехто говорить про те, що це остання з тих, що залишилися в живих, мов з мовної сім'ї, що існувала перед тим, як почали розвиватися індоєвропейські мови. Писемність мови базується на латиниці.

8. Фризька

Якщо запитати у носіїв англійської мови, яку мову вони вважають найбільш тісно пов'язаною з їх рідною, відповіді, ймовірно, будуть різнитися залежно від регіону проживання. Однак, більшість американців, ймовірно, дадуть відповідь, що іспанська, тому що вона є другою мовою в США і її схожість з англійською є очевидною.

Інші можуть сказати, що це німецька, тому що англійська, зрештою, є частиною германської гілки індоєвропейської сім'ї мов. Однак, ви точно здивуєтеся, якщо хто-небудь назве фризьку мову, тому що більшість людей, які проживають в англомовних країнах, не знають про її існування.

Фризька мова насправді є найближчим родичем англійської (якщо не брати до уваги шотландську, на якою розмовляє дуже багато людей, але яку багато хто вважає діалектом англійської). Фризька иа англійська - це західно-германські мови (як ідиш та німецька).

Люди, що говорять на фризькій - це голландці, що живуть у Нідерландах та Німеччині. Незважаючи на те, що і англійська і фризька дуже різні, проте, якщо показати носію англійської текст на фризькій, він його зрозуміє, тому що вони і виглядають, і звучать дуже схоже.

7. Мови Мяо

Люди Мяо - це китайська етнічна меншина, яка насправді говорить на різних мовах, відомих як мови Мяо, а також мови Хмонг. Ці мови мають хмонгське коріння, мяо-хмонгської сім'ї. Вони не мають ніякого відношення до інших мов китайської групи, таких як кантонська та мандарин.

Мабуть, найбільш інтригуючим аспектом мови є її система писемності. Традиційна орфографія представлена ​​різними інтерпретаціями китайської системи писемності, система Поллард була створена спеціально для мов Мяо та заснована на латинському алфавіті. Сьогодні більшість людей, що говорять на Мяо, користуються стандартним латинським алфавітом.

6. Фарерська мова

Будучи північно-німецькою (скандинавською) мовою, тісно пов'язаною з ісландською, фарерська - це мова, якою говорять люди, що живуть на Фарерських островах (Данія). Фарерська та ісландська мови є єдиними представниками західно-скандинавської гілки індоєвропейської сім'ї мов.

Виглядає це так: індоєвропейські мови - германські - північно-німецькі - західно-скандинавські - ісландська та фарерська. Цікаво, що незважаючи на те, що Фарерські острови перебувають під суверенітетом Данії, данська мова є членом східно-скандинавської гілки, будучи тісно пов'язаною зі шведською.

Розмовні ісландська та фарерська мови не є взаємно зрозумілими, однак, вони дуже схожі. Тим не менш, фарерська мова все одно поступається, тому що на ній розмовляє лише 45000 чоловік, у той час як на ісландській більше 230000. Обидві мови добре відомі тим, що вони до цих пір збереглися у своєму первозданному вигляді, тому носії цих мов легко можуть читати старі тексти скандинавської міфології.

5. Сарсі

На цій мові говорять члени племені корінних американців Тсу Тіна (Tsuu T'ina). Цікаво, наскільки далеко може подорожувати мова та розвиватися в нову, тому що незважаючи на те, що плем'я Тсу Тіна живе в Південній Канаді, мова Сарсі насправді дуже тісно пов'язана з мовою навахо, на якій розмовляють корінні американці, що живуть на півдні США. Обидві мови є атабасковою гілкою на-деньської мовної сім'ї.

За наявною інформацією на сьогоднішній день існує тільки 50 носіїв мови, це говорить про те, що найближчим часом мова загине. Більшість мовців людей пенсійного віку і для дуже малої кількості дітей вона є першою рідною мовою. Також у ЗМІ немає інформації щодо писемності цієї мови, що говорить про усну передачу історії та культурної спадщини.

4. Ток-пісін

Незважаючи на невеликий розмір, на островах, які формують Папуа Нову Гвінею, розмовляють на величезній кількості мов, їх більше 800. Таким чином, ця держава є найбільшою за мовною різноманітністю у світі. Серед всіх мов тільки три з них є офіційними державними мовами. Ток-пісін, заснована на англійській креольській, є одною з них.

Одним з найбільш цікавих аспектів мови є її різноманітний набір особових займенників. Незважаючи на те, що креольська заснована на англійській, в ній більш складна система особистих займенників. У той час, як в англійській займенники бувають 1, 2 і 3 особи в однині або множині, у ток-пісін 1 особа має дві форми в однині, 2 і 3 особа мають по 4 форми як однини, так і множини.

3. Готська

Ця мова може бути в деякому роді винятком із цього списку, тому що всі знайомі зі словом готика. Проте, більшість людей, коли чують це слово, асоціюють його зі стилем в одязі або з архітектурою.

Готська або готична є однією з мов східно-німецької гілки індоєвропейської сім'ї. Варто відзначити, що не тільки готська мова зникла з лиця землі, але така ж доля спіткала і всю східно-німецьку гілку (до якої входили також екзотична за своїм звучанням бургундська та вандальска мови).

У готській мові була своя писемність, яка являла собою поєднання грецьких та латинських букв. Це була найперша германська мова, при цьому, збереглися документи, що підтверджують, що в 6 столітті на цю мову було перекладено Біблію.

2. Шона

Нігеро-конголезька мовна сім'я містить більше мов, ніж будь-яка інша. У неї входить близько 1500 мов. Велика частина цих мов належить до вольт-конголезької гілки, половина з яких, у свою чергу, відноситься до гілки банту.

Така велика кількість мов, зосереджених на такій маленькій території, на думку лінгвістів, говорить про те, що це саме те місце, де і зародилася людська мова як така, що згодом і поширилася в різних своїх видах у різних регіонах світу.

Багато людей чули про суахілі, яка є мовою з найбільшою кількістю носіїв серед мов гілки банту (і дійсно це найбільш широко поширена мова нігеро-конголезької сім'ї). Тим не менше, більшість носіїв суахілі говорять на ній в якості другої мови. Однак, набагато менше людей інформовані про мову шона, носіїв якої більше 11 мільйонів.

1. Британська

Зараз не йде мова про різновид англійської мови, на якій розмовляють люди, що живуть у Великобританії. Мова йде про кельтську мову, якою спілкувалися британські люди, що проживали у Великобританії до прибуття англо-саксів. Після їх прибуття британська мова почала розділятися на валлійську, корниш, бретонську та кумбрійську.

2. Деякі факти про французьку мову

Французька мова (le français, la langue française) - мова французів (офіційна мова Франції), франкомовного населення Бельгії, Швейцарії (головним чином, у франкомовній частині - Романдії), Канади (в якій є однією з офіційних). Французькою мовою користується населення багатьох держав Африки, Карибського басейну (Гаїті і т. д.), Французької Гвіани, в тому числі і в якості офіційної мови.

Відноситься до індоєвропейської сім'ї мов (романська група, галло-романська підгрупа). Розвинулася з народної латини та пішов від неї далі, ніж будь-яка інша романська мова. Писемність на основі латинського алфавіту.

Є однією з шести офіційних та робочих мов ООН. Французька мова є офіційною мовою великої кількості міжнародних організацій та однією з найбільш досліджуваних як іноземна. Число людей, реально здатних висловлюватися французькою мовою - близько 270 мільйонів чоловік (згідно з даними, наведеними на сайті Французької Академії).

Цікаві факти про французьку мову

Акт англійського парламенту про обов'язкове використання англійської мови в державних судах був написаний французькою.

По-французьки «assiette» - це і тарілка, і настрій, і стан. Імовірно, помилковий переклад французького виразу став причиною появи фразеологізму «не в своїй тарілці».

У більшості європейських мов назви числівників від 20 до 90 утворюються за стандартною схемою - співзвучно з базовими числами від 2 до 9. Однак у французькій мові назви деяких чисел мають дивну логіку. Так, число 70 вимовляється 'soixante-dix', що перекладається як «шістдесят і десять», 80 - 'quatre-vingts' («чотири рази двадцять»), а 90 - 'quatre-vingt-dix' («чотири рази двадцять і десять »).

У 1969 році вийшов роман французького письменника Жоржа Перека «La disparition». Однією з ключових особливостей роману стало те, що в ньому не було жодної букви e – найуживанішої літери французької мови. За таким же принципом - без букви e - книга була перекладена на англійську, німецьку та італійську мови. У 2005 році роман вийшов російською в перекладі Валерія Кислова під назвою «Зникнення». У цьому варіанті не можна зустріти букву о, так як саме вона є найчастішою в російській мові.

Французька мова була офіційною мовою в Англії протягом більш ніж 600 років.

Найдовше речення французькою мовою складається з 823 слів і міститься в романі Віктора Гюго «Знедолені».

Слово «горілка» у французькій мові має подвійне написання: російська горілка пишеться як «vodka», а польська «wodka».

Під час Вітчизняної війни 1812 року в нічний час російські солдати нерідко приймали своїх офіцерів за ворога через звичку тих говорити французькою мовою.

У перекладі з французької «Ермітаж» означає «місце усамітнення».

На гербі Великобританії є напис французькою мовою («Бог і моє право») «Dieu et mon droit».

Варіант французької мови, на якій говорять в провінції Квебек, настільки відрізняється від літературної французької мови, що жителі Франції не завжди можуть його зрозуміти.

Слова «суфле» і «суфлер» походять від одного французького слова «souffle» (видих, подув).
Случайные рефераты:
Реферати - Легенди рідного краю
Реферати - Іван Багряний
Реферати - Життя та творчість Панаса Мирного
Реферати - Михайло Грушевський
Реферати - Матвій Шестопал
Реферати - Життя та творчість Миколи Куліша
Реферати
 • Всі реферати
 • Архітектура
 • Астрономія, авіація
 • Аудит
 • Банківська справа
 • Безпека життєдіяльності
 • Біографія, автобіографія
 • Біологія
 • Бухгалтерський облік
 • Військова кафедра
 • Географія
 • Геологія
 • Гроші і кредит
 • Державне регулювання
 • Діловодство
 • Екологія
 • Економіка підприємства
 • Економічна теорія
 • Журналістика
 • Іноземні мови
 • Інформатика, програмування
 • Історія всесвітня
 • Історія України
 • Історія економічних вчень
 • Краєзнавство
 • Кулінарія
 • Культура
 • Література
 • Макроекономіка
 • Маркетинг
 • Математика
 • Медицина та здоров'я
 • Менеджмент
 • Міжнародні відносини
 • Мікроекономіка
 • Мовознавство
 • Педагогіка
 • Підприємництво
 • Політологія
 • Право
 • Релігієзнавство
 • Промисловість
 • Сільське господарство
 • Сочинения на русском
 • Соціологія
 • Литература на русском
 • Страхування
 • Твори
 • Фізика
 • Фізична культура
 • Філософія
 • Фінанси
 • Хімія
 • Цінні папери
 • Логіка
 • Туризм
 • Психологія